Zwalczanie cellulitu

Mezoterapia cellulitu polega na podawaniu niewielkich dawek substancji leczniczej bezpośrednio do podskórnej tkanki tłuszczowej na obszarze dotkniętym cellulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek.

Wskazania:

– cellulit w każdej fazie
– cellulit na każdym obszarze: uda, biodra, pośladki
– zwiotczenie i słaba kondycja skóry

Oczekiwane efekty terapii

Terapia osłabia objawy cellulitu oraz poprawia wygląd skóry. Przy mało zaawansowanym cellulicie w większości przypadków udaje się osiągnąć całkowicie gładką skórę. Przy większym stopniu zaawansowania zmian uzyskujemy osłabienie „skórki pomarańczowej oraz wyraźnie gładszą powierzchnię skóry. Uzyskujemy także istotną poprawę budowy wewnętrznej tkanki tłuszczowej, w tym odblokowanie naturalnych procesów metabolicznych.

Częstotliwość zabiegów:

Leczenie prowadzimy w cyklu 2-6 zabiegów, które wykonujemy w odstępach kilku tygodni. Terapia taka zachowuje skuteczność przez kilka miesięcy. Raz w roku zalecamy stosowanie terapii podtrzymującej, która pomoże zachować osiągnięte efekty.
Mezoterapia cellulitu różni się od tradycyjnej tym, że leki podawane są głębiej, do warstwy podskórnej tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalnego pistoletu.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Do 24 godzin po zabiegu nie należy spożywać alkoholu, aspiryny i innych niesterydowych leków przeciwzapalnych. Po zabiegu przez dwa tygodnie należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna). W celu szybszego usunięcia przez naczynia chłonne komórek tłuszczowych, zaleca się przeprowadzenie drenażu limfatycznego.