Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem występującym w organizmie człowieka. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza. Utrata kwasu hialuronowego zaczyna się około 20 roku życia, a przed 40 rokiem życia zaczynają się pojawiać jej pierwsze oznaki w postaci utraty jędrności i elastyczności skóry czego skutkiem są zmarszczki.
Starzejąca się skóra traci swoje podstawowe składniki budulcowe – kolagen i kwas hialuronowy (związek wiążący wodę w naskórku). Aby odzyskać sprężystość skóry, można wypełnić zmarszczki implantami właśnie z kwasu hialuronowego. Jest to metoda najbezpieczniejsza, ponieważ w pełni naturalna, preparat uzyskiwany jest poprzez biosyntezę, a jego cząsteczki doskonale się wchłaniają i nie są traktowane przez organizm jako ciała obce.
Na czym polega zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego?
Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na miejscowej iniekcji .
Kwas hialuronowy podawany jest bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki.
Po zakończeniu zabiegu należy delikatnie rozmasować okolicę wstrzyknięcia kwasu hialuronowego co ma na celu odpowiednie ułożenie preparatu w skórze. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. Pełen efekt przeprowadzanego zabiegu widoczny jest już po upływie kilku dni.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg polega na ukłuciach bardzo cienką igłą. Skóra przed zabiegiem jest znieczulana kremem znieczulającym 20% ( znieczulenie silniejsze od Emla ) dzięki czemu ukłucia są prawie nie odczuwalne.
Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu ?
Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Wykonanie kolejnego zabiegu zaleca się po upływie około 9-12 miesięcy od poprzedniego. Trwałość efektów zabiegu kwasem hialuronowym uwarunkowana jest jednak wieloma czynnikami, takimi jak wiek, mimika, styl życia (np. palenie papierosów skraca działanie kwasu).
Przeciwwskazania
– ciąża, karmienie piersią,
– choroby o podłożu autoimmunologicznym,
– nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
– choroby nowotworowe
Zalecenia pozabiegowe
Zaleca się picie dużej ilości wody przez okres tygodnia po zabiegu. Niewskazane jest używanie alkoholu i ekspozycji na działanie promieni słonecznych oraz nagrzewania (sauna) w ciągu kilku dni po iniekcji, ponieważ powodują one przyspieszenie rozpadu kwasu hialuronowego, tym samym skracając czas jego działania.