Wolumetria

Wolumetria twarzy czyli modelowanie bez skalpela

Z wiekiem twarz traci swoją objętość i owal, gdyż zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej i ulega ona przemieszczeniu ku dołowi. Twarz wówczas nabiera ostrych rysów co wygląda zdecydowanie starzej. Te procesy dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a pierwsze zmiany w owalu twarzy możemy dostrzec około 40 roku życia. Utrata jędrności skóry zazwyczaj objawia się też powstawaniem głębszych zmarszczek.

Dzięki wolumetrii wygląd twarzy poprawia się natychmiast dając widoczny efekt liftingu, a dodatkowo wstrzyknięty kwas stymuluje skórę do dalszej, samodzielnej odbudowy. Poza tym w rezultacie zabiegu skóra staje się nawilżona, odżywiona i świetlista.

Zabieg wolumetrii twarzy dla kogo?

– zmiany w owalu twarzy,
– ubytki obojętności skroni,
– zmarszczki,
– bruzdy nosowo-wargowe,
– opadające policzki tzw. “chomiki”,
– płaskie lub zapadnięte policzki,
– utrata jędrności i elastyczności skóry,
– dla osób pragnących wymodelować kontur twarzy

Przebieg zabiegu

Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, gdzie najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej. – Iniekcja odbywa się w znieczuleniu za pomocą igły lub kaniul.

Czy zabieg jest bolesny ?

W trakcie zabiegu pacjent odczuwa lekkie ukłucia i rozpieranie spowodowane podawaniem preparatu. Zabieg nie jest bolesny i trwa od pół godziny do godziny. U osób wrażliwych stosuje się znieczulenie w postaci kremu, który nakłada się w miejsca poddane zabiegowi.

Efekty zabiegu

Efekt jest natychmiastowy. Bezpośrednio po podaniu preparatu widać różnice. Zabiegi wolumetryczne poprawiają objętość oraz owal twarzy, poprawiają napięcia skóry i nadają jej gładkość oraz modelują twarz. Całkowity efekt zabiegu widoczny jest po około dwóch do trzech tygodni.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg gwarantuje spektakularne natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez ok. 18 miesięcy.
Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnego życia.
Wchłaniający się preparat zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie krwiaki, ale da się je świetnie zamaskować makijażem korekcyjnym.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Zaleca się picie dużej ilości wody przez okres tygodnia po zabiegu.
W pierwszej dobie należy unikać środowisk z dużym ryzykiem zakażeń (np.basen, siłownia, sauna) oraz dużego wysiłku fizycznego i alkoholu.
Zalecane jest używanie kremu z filtrem SPF 50 na dzień oraz kremu regeneracyjnego na noc w następnej dobie pozabiegowej.
Nie należy stosować preparatów zawierających wysokie stężenia składników aktywnych, kwasów owocowych i retinolu.

Wolumetria twarzy – przeciwwskazania:

– ciąża i okres karmienia piersią,
– choroby autoimmunologiczne,
– choroby nowotworowe,
– nadwrażliwość na składniki preparatu,
– stany zapalne,
– skłonność do powstawania blizn przerostowych.