Mezoterapia igłowa jest jednym z najstarszych , najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów estetycznych.
To zabieg, który wydłuża skórze młodość oraz niweluje oznaki starzenia.
Na czym polega mezoterapia igłowa?
Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego nieusieciowanego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują.
Mezoterapię igłową stosuje się na powiekach, twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk oraz wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność i elastyczność.
Wskazania:
– wiotczenie skóry, utrata jędrności, (twarzy, szyi, dekoltu)
– podkrążone i zapadnięte oczy,
– worki” pod oczami,
– drobne zmarszczki,
– obręcze na szyi i dekolcie,
– przebarwienia skóry
– zapobieganie wypadaniu włosów oraz ich wzmocnienie
– profilaktyka przeciwstarzeniowa,
– cellulit,
– rozstępy,
– cienka, prześwitująca skóra dłoni
Cel mezoterapii:
– poprawa wyglądu skóry przez odmładzanie
– ujędrnianie, nawilżanie
– rewitalizowanie
– spłycanie zmarszczek
– zmniejszenie „worków” pod oczami
– polepszenie elastyczności i nawilżenie skóry
– wyrównanie przebarwień pigmentacyjnych
– poprawa kolorytu skóry
Efekty
Mezoterapia działa lepiej od najdroższego i najbardziej zaawansowanego technologicznie kremu, bo dostarczamy substancje aktywne bezpośrednio na pożądaną głębokość (nawet 4-6 mm) do skóry właściwej.
Zabiegi mezoterapii powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i – dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się. Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie.
Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje redukcję istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.
Zabiegi mezoterapii wskazane są w szczególności wtedy, gdy problemem jest zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.
Jak często należy powtarzać zabieg?
Najlepsze efekty uzyskuje się wówczas, gdy zabiegi powtarza się w regularnych odstępach czasu.
Jednak zalecenia będą w pełni indywidualne dla każdej z Nas.
Zwykle:
– faza początkowa – to 3 zabiegi w odstępach co 2 tygodnie,
– faza środkowa – 1 zabieg w miesiącu przez 2 miesiące;
– faza podtrzymująca – 1 zabieg, co 2-6 miesięcy;
Co odczuwa się podczas zabiegu?
Zabieg polega na ukłuciach bardzo cienką igłą. Skóra przed zabiegiem jest znieczulana kremem znieczulającym 20% ( znieczulenie silniejsze od Emla ) dzięki czemu ukłucia są prawie nie odczuwalne.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
W pierwszej dobie należy unikać środowisk z dużym ryzykiem zakażeń (np.basen, siłownia, sauna) oraz dużego wysiłku fizycznego i alkoholu. Zalecane jest używanie kremu z filtrem SPF 50 na dzień oraz kremu regeneracyjnego na noc w następnej dobie pozabiegowej. Nie należy stosować preparatów zawierających wysokie stężenia składników aktywnych, kwasów owocowych i retinolu.
Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej
– ciąża i okres karmienia piersią;
– alergia na składniki preparatu;
– choroby autoimmunologiczne;
– choroby nowotworowe;
– choroby metaboliczne;
– miejscowe stany zapalne skóry.