Lipoliza

Lipoliza iniekcyjna  jest to metodą pozwalająca na redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej, zlokalizowanej w miejscach szczególnie trudnych do usunięcia. Zabieg przeznaczony jest dla osób z prawidłową wagą ciała, które pomimo diet i ćwiczeń nie potrafią pozbyć się miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Lipoliza iniekcyjna modeluje sylwetkę (wykonywana jest lipoliza iniekcyjna brzucha, ud i bioder) oraz wysmukla linię podbródka. Efekt lipolizy to zazwyczaj utrata 3-5 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu.

Efekty:

– Likwidacja tzw. drugiego podbródka,
– Wysmuklenie dolnych partii ciała – biodra, uda, kolana,
– Usunięcie fałdu na plecach,
– Likwidacja tkanki tłuszczowej okolicy krętarzowej (tzw. bryczesy) i pod pośladkami,
– Wyszczuplenie brzucha

Jakie odstępy są zalecane miedzy zabiegami?

Odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić od 3 do 6 tygodni. Okres ten jest dobierany indywidualnie dla każdego klienta i zależy od lokalizacji i wielkości tkanki tłuszczowej oraz ilości zużytego materiału.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Do 24 godzin po zabiegu nie należy spożywać alkoholu, aspiryny i innych niesterydowych leków przeciwzapalnych. Po zabiegu przez dwa tygodnie należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna). W celu szybszego usunięcia przez naczynia chłonne komórek tłuszczowych, zaleca się przeprowadzenie drenażu limfatycznego.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

– ciąża i laktacja,
– padaczka,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– ciężkie schorzenia wątroby i nerek,
– infekcje skóry w miejscu wstrzyknięć,
– alergia na preparat,
– nadmierna otyłość – przed wykonaniem lipolizy pożądana jest redukcja nadwagi prowadzona pod kontrolą lekarza.