Clinic Skin - Kosmetyka Estetyczna
O NAS OFERTA ZABIEGÓW PROMOCJE CENNIK KONTAKT
 
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym    


          Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem występującym w organizmie człowieka. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza. Utrata kwasu hialuronowego zaczyna się około 20 roku życia, a przed 40 rokiem życia zaczynają się pojawiać jej pierwsze oznaki  w postaci utraty jędrności  i elastyczności skóry czego skutkiem są zmarszczki.

Starzejąca się skóra traci swoje podstawowe składniki budulcowe – kolagen i
kwas hialuronowy (związek wiążący wodę w naskórku). Aby odzyskać sprężystość skóry, można wypełnić zmarszczki implantami właśnie z kwasu hialuronowego. Jest to metoda najbezpieczniejsza, ponieważ w pełni naturalna, preparat uzyskiwany jest poprzez biosyntezę, a jego cząsteczki doskonale się wchłaniają i nie są traktowane przez organizm jako ciała obce.

N
a czym polega zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego?

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na miejscowej iniekcji .  
Kwas hialuronowy  podawany  jest  bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki.
Po zakończeniu zabiegu należy delikatnie rozmasować okolicę wstrzyknięcia kwasu hialuronowego co ma na celu odpowiednie ułożenie preparatu w skórze. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. Pełen efekt przeprowadzanego zabiegu widoczny jest już po upływie kilku dni.Czy zabieg jest bolesny ?

Zabieg polega na ukłuciach bardzo cienką igłą. Skóra przed zabiegiem jest znieczulana kremem znieczulającym 20% ( znieczulenie silniejsze od Emla ) dzięki czemu ukłucia są prawie nie odczuwalne.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu ?

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Wykonanie kolejnego zabiegu zaleca się po upływie około 9-12 miesięcy od poprzedniego. Trwałość efektów zabiegu kwasem hialuronowym uwarunkowana jest jednak  wieloma czynnikami, takimi jak wiek, mimika,  styl życia (np. palenie papierosów skraca działanie kwasu).

Przeciwwskazania

- ciąża, karmienie piersią,
-
choroby o podłożu autoimmunologicznym,
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
-
choroby nowotworowe

 

Zalecenia pozabiegowe

Zaleca się picie dużej ilości wody przez okres tygodnia po zabiegu. Niewskazane jest używanie alkoholu i ekspozycji  na działanie promieni słonecznych  oraz  nagrzewania (sauna) w ciągu kilku dni po iniekcji, ponieważ powodują one przyspieszenie rozpadu kwasu hialuronowego, tym samym skracając czas jego działania.

Efekty
 


Copyright © 2014 - 2016  - KOSMETYKA ESTETYCZNA